Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Nedenstående liste omfatter alle instituttets ansatte, uanset stillingstype (VIP, TAP, Ph.d., emeritus) og arbejdssted.

Videnskabeligt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Adekanle, Adedoyin Festus Videnskabelig assistent adeadekanle@geo.au.dk
Almpanis, Angelos Postdoc angelos.almpanis@geo.au.dk 1671, 222
Andersen, Jane Lund Ekstern VIP jane.lund@geo.au.dk
Andresen, Katrine Juul Lektor katrine.andresen@geo.au.dk +4520837911 1671, 319
Birch, Thomas Arkæometrist t.birch@geo.au.dk 1671, 214
Blattmann, Franziska Postdoc franziska.blattmann@geo.au.dk
Bodin, Stéphane Lektor stephane.bodin@geo.au.dk +4593508371 1671, 213
Böttner, Christoph Postdoc christoph.boettner@geo.au.dk +4593522461 1672, 217
Christiansen, Anders Vest Professor anders.vest@geo.au.dk +4529454305 1671, 221
Clausen, Ole Rønø Lektor ole.r.clausen@geo.au.dk +4593522855 1671, 319
Damsgaard, Anders Ekstern underviser anders.damsgaard@geo.au.dk
Detlef, Henrieka Adjunkt henrieka.detlef@geo.au.dk 1672, 217
Doering, Kristin Postdoc kristin.doering@geo.au.dk
Egholm, David Lundbek Professor egholm@geo.au.dk +4523351831 1672, 113
Elger, Judith Postdoc judith.elger@geo.au.dk 1672
Enevold, Renée Part-time Lecturer au126708@geo.au.dk
Griffiths, Matthew Peter Postdoc mpg@geo.au.dk 1671, 234
Grombacher, Denys Post doc. denys.grombacher@geo.au.dk
Hansen, Thomas Mejer Lektor tmeha@geo.au.dk +4593522174 1671, 120
Jungdal-Olesen, Gustav Postdoc gpo@geo.au.dk
Karoff, Christoffer Lektor karoff@geo.au.dk +4521183926 1671, 116
Knudsen, Mads Faurschou Professor mfk@geo.au.dk +4561307981 1671, 114
Kristiansen, Søren Munch Lektor smk@geo.au.dk +4523382424 1671, 223
Lesher, Charles Edward Professor lesher@geo.au.dk 1672, 323
Lupien, Rachel Adjunkt rachel.lupien@geo.au.dk +4530183126 1672, 223
Meldgaard Madsen, Line Adjunkt linemeldgaard@geo.au.dk 1671, 216
Murray, Andrew Professor andrew.murray@geo.au.dk +4546775979
Nielsen, Søren Bom Professor sbn@geo.au.dk +4521131499 1671, 119
Out, Welmoed Ekstern underviser DVIP wo@geo.au.dk Moesgaard Allé 20
Pearce, Christof Lektor christof.pearce@geo.au.dk +4593508915 1672, 221
Pedersen, Vivi Kathrine Lektor vkp@geo.au.dk 1671, 113
Piotrowski, Jan Professor jan.piotrowski@au.dk
Sanei, Hamed Professor sanei@geo.au.dk 1672, 115
Tegner, Christian Professor christian.tegner@geo.au.dk +4551928201 1672, 117
Ukpabi, Ndubuisi Postdoc nduk@geo.au.dk
Vela, Ivan Videnskabelig assistent ivan.vela@geo.au.dk 1671, 216
Zamora Luria, Juan Carlos Ph.d.-studerende jzamora@geo.au.dk 1672, 322

Teknisk administrativt personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andreasen, Rasmus Akademisk medarbejder rasmus.andreasen@geo.au.dk +4593508497 1672, 234
Barfod, Gry Hoffmann Akademisk medarbejder grybarfod@geo.au.dk +4523823093 1672, 324
Brown, Eric Akademisk medarbejder ericlb@geo.au.dk 1672, 324
Dalsgaard, Karen Engell Projektkoordinator karen.dalsgaard@geo.au.dk +4587156467 1671, 240
Eriksen, Birte Lindahl Laboratorietekniker birte.eriksen@geo.au.dk +4551444955 1674, 134
Hansen, Thomas Lund Sekretariatsleder thomaslhansen@geo.au.dk +4593509009 1672, 136
Jensen, Rikke Brok Laborant rbj@geo.au.dk +4593508479 1674, 134
Jensen, Sita Malene Institutsekretær sitje@geo.au.dk +4520691745 1672
Kass, Andrew AC-TAP andy.kass@geo.au.dk 1671, 238
Kjær, Martin Wohlert Softwareingeniør martin.kjaer@geo.au.dk 1671, 230
Kraghede, Rune Ellerup AC-TAP rune.kraghede@geo.au.dk +4587159595 1671, 244
Lindgaard, Kathrine Eg Akademisk medarbejder kel@geo.au.dk +4593522193 1672, 140
Mølhave, Ann Eg Kommunikationsmedarbejder aem@geo.au.dk +4520800495 1672, 123
Nedergaard, Christian Lundager Elektroniktekniker chln@geo.au.dk +4524208539 1674, 123
Nielsen, Arne Nørskov Softwareingeniør arne.noerskov@geo.au.dk 1671, 230
Nørmark, Egon Laboratorieleder en@geo.au.dk +4523382026 1671, 321
Olsen, Krishna Maria Skovgaard Institutsekretær kmo@geo.au.dk +4520606987 1672, 134
Pedersen, Jesper Bjergsted AC-TAP jesper.bjergsted@geo.au.dk +4587156479 1671, 242
Rasmussen, Charlotte Laboratorieleder charlotte.rasmussen@geo.au.dk +4527782809 1672, 236
Ravn-Jonsen, Trine Laborant trine.ravn-jonsen@geo.au.dk +4593508012 1674, 134
Rudra, Arka Akademisk medarbejder arudra@geo.au.dk 1671, 122
Seidenkrantz, Marit-Solveig Institutleder mss@geo.au.dk +4527782897
Trinhammer, Per Ingeniørassistent trinhammer@geo.au.dk +4523382351 1674, 121